Akce ekologistů prý budou nenásilné

Policie je na ekologistické aktivisty připravená. Ilustrační foto: Ende Gelände

Aktivisté budou o víkendu zase dělat neplechu v některém ze zařízení, souvisejícím s hnědým uhlím.  Policie hlásí: „Jsme připraveni“.

Policie i personál dolů a elektráren v Ústeckém kraji budou o víkendu v pohotovosti, aby mohli reagovat na to, co si vymyslí až 500 účastníků aktivistické akce Klimakemp. Těch až 500 účastníků, což je předpoklad organizátorů, nebude jen z Česka, ale i z jiných zemí. To samo o sobě ukazuje, jak cíle aktivistů oslovují veřejnost, když si z 10 milionů obyvatel Česka udělá čas méně, než 500 lidí… O to neurvalejší ve svých plánech aktivisté jsou.

Čtěte také:
Většina Čechů je energeticky negramotná
Vondráš: Neprchejme od uhlí!

Že se aktivity aktivistů neobejdou bez narušování práv ostatních je zřejmé například z video reportáže na lokálním zpravodajském webu JV press. Tam je opakovaně vidět, jak se ekologisté připravují na to, až je bude policie odnášet z místa, které obsadí. Ostatně to, že se návštěvníci „kempu“ systematicky připravují na střetnutí s policií, nezakrývají ani organizátoři akce. Slibují nenásilnost i to, že se nenechají vyprovokovat, o tom zda budou provokovat oni sami, však nemluví. Podle zatím dostupných informací se letos budou aktivisté při víkendových výtržnostech přesouvat auty a dodávkami, nikoli autobusy. To jim má umožnit být na více místech současně.

Policie je však na ekologistické aktivisty připravená. Vyplývá to z prohlášení mluvčí policie Ústeckého kraje Jany Slámové.

 „Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje je informováno o této akci. Pokud v průběhu konání  “Klimakempu” dojde ze strany jeho účastníků k jakémukoli narušení klidu, veřejného pořádku či jinému prokazatelnému protiprávnímu jednání, budou policisté připraveni v mezích zákona zasáhnout,“ konstatovala mluvčí. Doplnila také informaci o tom, že vedení krajského policejního ředitelství jednalo s organizátory kempu.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků