Antifosilní zákon je deklarativní norma

Podle analytika společnosti ENA Jiřího Gavora je připravovaný antifosilní zákon především deklarativní normou. Kdyby nebyl přijat, nic se nestane. Více sledujte ve videu iUHLI TV.

Gavor je přesvědčen, že závazky obsažené v návrhu antifosilního zákona obsahuje i Státní energetická koncepce. Připravovaná norma je tak duplicitní. Energetický expert zákon považuje za deklaraci české politiky, že směřuje k nízkouhlíkové energetice.

Čtěte také:
Paukner: Za OKD stojí stále Bakala
Paukner pomohl Babišovi. Opravdu zdarma?

Kdo je Jiří Gavor

Zakladatel a majitel konzultační firmy ENA. Zároveň je výkonným ředitelem ANDE – Asociace nezávislých dodavatelů energií. Je specialistou na vývoj a relace cen, daní a konkurenceschopnosti veškerých druhů paliv a energií. Řídí energetické audity velkých průmyslových podniků. Angažuje se rovněž při formování názorů na směřování státní energetické koncepce ČR a dalších aktuálních problémů energetiky, včetně spolupráce se sdělovacími médii všech typů. Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Vládě ČR a členem výboru Plynárenské trhy při ČPS.Zatím nebyl vložen žádný komentář, buďte první.

Vstup do diskuze