Babiš útočí na Sobotku kvůli OKD

Andrej_Babiš_vlada_cz_compressed

Andrej Babiš útočí na premiéra Sobotku kvůli OKD často a rád. Foto: vlada.cz

Útoky vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli privatizaci OKD slouží podle předsedy vlády jen k odvedení pozornosti od problémů, které ministr má.

Babiš včera na twitteru uvedl, že stát v době, kdy byl Sobotka ministrem financí, prodal OKD za příliš nízkou cenu. Vysvětlení okolností privatizace uhelné společnosti žádal i v dopisu premiérovi z počátku týdne.

Čtěte také:
Chce Babiš převzít vliv nad OKD?
Odboráři prosazují převzetí OKD státem

Babiš napsal, že podle znaleckého posudku zadaného Sobotkou cena OKD ke konci roku 2003 byla 4,5 miliardy Kč, nový vlastník firmy Zdeněk Bakala ji o dva roky později ocenil na 52,3 miliardy Kč. Vicepremiér kritizoval i to, že v rámci posudku bylo 44 tisíc bytů OKD oceněno v průměru na 40.000 Kč.

Pán z Karviné, 88 let. Důchod 11.000 Kč, nájemné platí 7000 měsíčně, čili 84 000 ročně! Víc než pořizovací cena dvou bytů!” napsal Babiš na twitteru. „A premiér řeší co? Moje dluhopisy,” doplnil. Babiš čelí kritice kvůli tomu, že nakoupil korunové dluhopisy své tehdejší firmy Agrofert za 1,48 miliardy Kč, které nepodléhají zdanění.

Sobotka Babišovu kritiku odmítá. „Já si myslím, že to je doporučení jeho PR, aby odvedl pozornost od svých problémů a od svého másla, které má na hlavě,” řekl.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech