Bílina vzdala hold horníkům

bubenicek-kr-ustecky-cz_compressed

Hejtman kraje a starosta města Oldřich Bubeníček s předsedou představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímkem, ředitelem strategie akomunikace Rudolfem Kozákem a kněz přišli horníkům spolu se skleněnou svatou Barborou v popředí popřát vše nejlepší. Foto: Ústecký kraj

Mírové náměstí v Bílině hostilo o víkendu tradiční oslavu Dne horníků. Kromě předsedy představenstva Severočeských dolů Ivo Pěgřímka a starosty města a hejtmana Oldřicha Bubeníčkahorníkům prostřednictvím kněze požehnala také svatá Barbora.

Pěgřímek ve slavnostní řeči vyzdvihl fakt, že také vládní činitelé pochopili důležitost uhlí a posvětili schválili těžebních limitů. Podle Bubeníčka si horníci i místní obyvatelé poděkování formou oslav zaslouží. „Bílina je hornickým městem a její spolupráce s doly byla, je a bude, čehož je důkazem také dnešní den, “ řekl na úvod.

Čtěte také:
Bubeníček dostal skušné vysvědčení
Ústecký kraj bojuje o miliony pro své horníky

Vedle tradičního průvodu byla v letošním roce novinkou dražba panenek, které připravily děti z mateřských a základních škol. Vydražené peníze poputují zpět do školství na zakoupení výtvarných a pracovních potřeb pro děti. Součástí programu vedle slavnostního průvodu, tanečních a hudebních vystoupení a výstavy fotografií Bílina v čase také bylo předání ocenění vybraných občanům za práci pro město.

Za přítomnosti zástupců města, Severočeských dolů, kraje, samotných horníků i široké veřejnosti Bílinou opět zaznělo „Zdař bůh!“. Na zdárný průběh celé akce z pódia dohlížela skleněná soška svaté Barbory, patronky horníků. „Už v minulých letech jsme se přesvědčili, že vzdát hold horníkům touto formou je správná cesta. Lidé se mají setkávat a bavit,“ shrnula smysl oslav místostarostka města Veronika Horová.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Bochníček projede všude
Masakr v dole Ludlow
Těžit se bude pořád, tvrdí fakulta