Český permon je Oscarem hornictví

Cenou je soška Permona na podstavci ve tvaru zvonku. Foto: wikipedia.org

Český permon je cena udělovaná 1x ročně celkem v pěti kategoriích v rámci České republiky osobnostem nebo institucím, které se významně zasloužily o rozvoj hornických tradic.

Cena Českého permona byla vytvořena proto, aby zviditelňovala činnost hornických spolků a měst v rámci prezentace hornických tradic a především přivedla k této činnosti další subjekty. Navrhli ji a v život uvedli kamarádi ze spolku Společnost přátel Rudolfova. Prvé ceny Český permon byly uděleny v roce 2004 na 8. setkání hornických měst a obcí v Rudolfově. Cenou je soška Permona na podstavci ve tvaru zvonku. Cena se uděluje celkem v pěti kategoriích.

Čtěte také:
Za zpřístupnění dolu dostali Českého Permona
Zeman: Nejlepší by bylo OKD znárodnit

Kategorie Českého permona:

 
1.  Hornický folklór

2.  Záchrana technických památek

3.  Největší počin roku (uskutečněný v období po udělení poslední ceny)

4.  Celoživotní dílo

5.  Mimořádná cena

O udělení cen v kategorii 1 až 4 rozhoduje Hornické konzilium. O udělení ceny v kategorii 5 – Mimořádná cena, o níž rozhoduje pořadatelské město s poradním hlasem Hornického konzilia, je zvláštním oceněním a uděluje se obvykle za zásluhy o povznesení hornických tradic ve vazbě na zvýšení společenské úrovně a prestiže setkání hornických měst a obcí České republiky.

Nominovat kohokoli, tedy fyzickou i právnickou osobu, má právo každá fyzická i právnická osoba působící na území České republiky. Slavnostní vyhlášení oceněných a předání cen uskutečňuje pořadatelské město v rámci každoročního „Setkání hornických měst a obcí České republiky“.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody

Pouštní energetická iluze se rozplynulaZatím nebyl vložen žádný komentář, buďte první.

Vstup do diskuze