Coal Services prodávají areál Vrbno

Vyhlášený rekreační areál Vrbno stojící sedm kilometrů od Blatné na Strakonicku funguje už od roku 1969. Foto: arealvrbno.cz

Vyhlášený rekreační areál Vrbno stojící sedm kilometrů od Blatné na Strakonicku funguje už od roku 1969. Dlouhé roky sloužil jaké místo pobytu dětí horníků, kteří na Mostecku těží hnědé uhlí. Nyní zřejmě změní majitele.

Dříve ho provozovala společnost Mostecká uhelná, následně zajišťovala pobyty dětí zaměstnanců skupin Czech Coal a Severní energetická firma Coal Services. Ta ho nyní prodává. „Areál by mohla získat obec Kadov, která o něj projevila zájem. Jednání v současnosti pokračují,“ uvedla pro MF Dnes mluvčí skupiny Czech Coal Gabriela Sáričková Benešová.

Čtěte také:
Hnědé uhlí vystřídají turisté
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Obec chce areál koupit za 7,7 milionu korun. „Nebylo to lehké rozhodování. Budeme si muset vzít úvěr. Podstatné ale je, že bychom chtěli mít areál pod kontrolou, vědět, co se tam děje. Naším společným cílem je, aby k 1. lednu 2018 byl v majetku obce,“ nastínila starostka Kadova Vladimíra Tomanová s tím, že obec samotná letní dětský tábor organizovat nemíní. „Coal Services tam už nebude chtít vozit děti zaměstnanců. My se budeme snažit ho využít pro potřeby obce a dětí. Už teď se nám přihlásily organizace, které tam chtějí v příštím roce tábory dělat,“ řekla starostka.

Dřevěné chatky a bungalovy obklopuje z jedné strany rybník Pálenec, z druhé lesy. Areál funguje od května do konce září. Mimo turnusy letního tábora ho může využít i veřejnost. „Pobývají tu mažoretky nebo karatisté. Sportovci sem jezdí trénovat, protože v táboře je tělocvična. Bývají tu i svatby. Byli bychom rádi, aby si na sebe areál vydělával a pokryl aspoň částečně platby úvěru,“ naznačila Tomanová.

O provoz se bude i nadále starat zaměstnanec Coal Servicesu Miloš Holý a věří, že areál může prosperovat. „Musíme si sednout s vedením obce a říct si, jakým směrem se budeme dál ubírat. Je třeba, aby středisko jelo už od konce dubna,“ upozornil Holý.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme