Systém ostrahy budov sídla společností skupiny Czech Coal v ulici Václava Řezáče v Mostě je od začátku letošního roku úplně jiný. Nad bezpečností nyní bdí více technika než lidé.
Během podzimu proto bylo postupně doplňováno a rozšiřováno technické zabezpečení objektů. „V tomto případě nejde o snižování nákladů, snažíme se naopak udržet náklady na ostrahu na zhruba stejné úrovni jako doposud. Jde o změnu systému poskytování. Zároveň chceme, aby byl zachován maximální komfort, na jaký byli zaměstnanci společností skupiny Czech Coal, Sev.en i dalších společností zvyklí,“ vysvětlil Jiří Brádka, vedoucí útvaru správy majetku Coal Services.
„I nadále budeme spolupracovat se společností Securitas. V pracovních dnech budou její zaměstnanci jako doposud od časných ranních hodin až do večera zajišťovat fyzickou ostrahu, stejně tak zůstanou od šesti do patnácti hodin zachovány i služby recepce,“ doplnil Brádka.
Čtěte také:
Czech Coal opět vyplatí třináctý plat
Tykač potvrdil zájem o Vattenfall
V nočních hodinách, o víkendech a svátcích převezme dohled technika. Také proto došlo ke stavebním úpravám a například bankomat byl přemístěn tak, aby k němu měli lidé přístup bez toho, že by vstupovali do budovy. „Tyto změny samozřejmě znamenaly i doplnění některých bezpečnostních prvků, jako jsou kamery nebo čidla. Vše bude samozřejmě napojeno na systém bezpečnostní agentury. Část činností přejde i na náš dispečink, který sídlí přímo v budově. V době, kdy nebude v objektu přítomna fyzická ostraha, bude mimořádné záležitosti, které se týkají například provozu parkoviště nebo výtahů, řešit dispečink,“ doplnil IT manažer Coal Services Jan Pivko.
Zaveden bude i nový systém přístupu do budov v době mimo pracovní dobu. V současné době mají zaměstnanci nastavené své ID karty například na ranní pracovní směny, existují oprávnění pro vstup pouze na oběd, část lidí má ale i výjimku a do budovy mají vstup kdykoli, včetně večerních hodin a víkendů. „Ti, kdo toto oprávnění měli, ho budou mít i nadále a nic se pro ně nezmění. V mimořádných případech bude stále existovat možnost dostat se do objektu i v době, kdy nebude přítomná fyzická ostraha. V tomto případě tuto službu zastane dispečer,“ uzavřel Brádka.
Skupinu Czech Coal, za níž stojí finančník Pavel Tykač, v současné době tvoří především těžební společnost Vršanská uhelná a.s. a řada dalších obslužných společností. Společnost Vršanská uhelná a.s. zajišťuje těžbu hnědého uhlí v lomu Vršany v centrální části Severočeské hnědouhelné pánve. Disponuje uhelnými zásobami s nejdelší životností v České republice v rámci stávajících územních limitů. V roce 2013 společnost uzavřela smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady s energetickou společností ČEZ až do vyuhlení lomu, tzn. s potenciální více než 50letou možností těžby a využívání hnědého uhlí. V nejbližší době by se součástí skupiny měla znovu i společnost Sev.en, která těží na lomu ČSA.
Mohlo by vás zajímat:
Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Mostecko bez uhlí aneb Apokalypsa 2030