Czech Coal Power součástí Coal Services

Celkem do Coal Services přejde všech 280 zaměstnanců Czech Coal Power. Foto: iUHLI.cz

Společnost Czech Coal Power se od října stane součástí Coal Services. Fúze se uskuteční formou takzvaného převodu práv a povinností, takže na zaměstnance firmy, která pro těžební společnosti zajišťuje mechanizaci, by měla mít změna minimální dopad.

Celkem do Coal Services přejde všech 280 zaměstnanců Czech Coal Power. Neočekávají se žádné zásadní personální změny, všichni zaměstnanci zůstanou na svých místech a pracovištích, jak jsou v současné době zvyklí. Je ale samozřejmě možné, že například některým ze třiadvaceti našich techniků, přibudou v rámci nového zařazení nové činnosti. Absolutní většiny zaměstnanců by se ale změna neměla prakticky nijak dotknout,“ vysvětlil Roman Bauer, ředitel Czech Coal Power.

Čtěte také:
Kamazy se na šachtě osvědčily
Michal vás seznámí s Ograbulemi

Odbory už se zaměstnavatelem dohodly veškeré náležitosti, které se týkají kolektivní smlouvy a zajišťují zaměstnancům veškeré výhody, na které byli doposud zvyklí. V současné době se ještě řeší konkrétní začlenění firmy v rámci struktury Coal Services, už nyní se například ví, že mycí rampa by se měla stát součástí úseku tepelného a vodního hospodářství Coal Services.

Zřejmě největší změnou, která na současné zaměstnance Czech Coal Power čeká, tak bude výměna zaměstnaneckých karet. „Každý dostane novou zaměstnaneckou kartu a také nové osobní číslo. Naopak vzhledem k tomu, že dochází k převodu práv a povinností, nebude potřeba měnit pracovní smlouvy,“ připomněl Bauer.

V souvislosti s fúzí se už nyní pracuje i na konkrétních technických změnách, například přechodu ze systému Helios na SAP. „Účetnictví pro nás v systému SAP už nyní zpracovává jako sdílenou službu společnost Coal Services. Systém Helios v našich podmínkách ale využíváme i jako databázový program, zakázkový systém a také pro objednávání náhradních dílů. Všechny tyto funkce by měly být dostupné i v systému SAP a samozřejmě se počítá i s tím, že všichni, kdo s nimi pracují, budou náležitě proškoleni. Další systémy, se kterými běžně pracujeme, jako jsou EVM nebo DIS, budou naši zaměstnanci používat i nadále,“ doplnil ředitel.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj