Další miliardy pro Bakalu

Zdeněk Bakala s manželkou. Foto: Profimedia

Zdeněk Bakala je miliardář s pověstí zločince. Foto: Profimedia

Bývalý majitel černouhelné OKD Zdeněk Bakala a jeho obchodní partneři prodali téměř polovinu akcií společnosti Ferrexpo, která vyrábí ocelové pelety. Podle britských médií Inkasovali zhruba 69 miliónů liber (2,1 miliardy Kč).

Bakala s partnery jsou druhým největším akcionářem Ferrexpa, jehož akcie od začátku roku zpevnily o více než 400 procent. List Daily Mail napsal, že Bakala zjevně využil silného růstu kurzu akcií od začátku roku. Loni akcie podniku naopak výrazně klesly. Před dvěma týdny se dostaly na dvouleté maximum, k čemuž jim pomohl růst cen pelet. Díky tomu se zlepšily i vyhlídky firmy na další období. Bakala akcie Ferrexpa prodal přes společnost Wigmore Street, kterou vlastní společně s firmou BXR Group, uvedly novinky.cz.

Čtěte také:
Hrobař OKD Bakala prodává svůj majetek
Vitásková chce vyvlastnit Bakalův majetek

Miliardář Bakala je u nás známý především kvůli svému působení ve společnosti OKD. Z té si podle odhadů odnesl zhruba 70 miliard korun. Nyní je firma v úpadku a tisíce horníků se bojí o svou práci.

Podle prezidenta Bakala OKD vytuneloval a důsledkem je mizivá cena akcií a insolvence firmy. „Já jen čekám a doufám, že k tomu dojde, dokonce si myslím, že už k tomu došlo, až na Zdeňka Bakalu bude podáno trestní oznámení za vytunelování OKD. Po odchodu Viktora Koženého jsem se domníval, že tuneláři v České republice skončili, a vidím, že tady bohužel minimálně jeden ještě zůstal,“ uvedl před časem prezident.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 atrakcí z bývalých dolů
TOP 10 navždy bohatých
TOP 10 nejsevernějších dolů na světě