Darkovský vrtař v tanečním souboru

Victory Dance Havířov má za sebou – také díky srdcovkové podpoře z Nadace OKD – veleúspěšnou sezonu s devatenácti medailemi.

Kondiční trenér, kulisák, řidič, fanoušek. Tím je mechanik úseku degazace a vrtů z darkovské lokality Důlního závodu 1 Radek Lipový pro taneční skupinu Victory Dance Havířov (VD Havířov), kde už devět roků působí jeho nyní šestnáctiletá dcera Nikol. Souboru, který má za sebou letos až neskutečně úspěšnou sezonu s devatenácti medailemi ze soutěží, také zařídil srdcovkovou podporu z Nadace OKD, uvedl Měsíčník horník.

Čtěte také:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě

Kvůli dceřině tanci jsem před lety nechal i fotbalu, kterým jsem se před nástupem na šachtu živil,“ popisoval bývalý hráč Baníku Havířov a ČSA Karviná. S manželkou Monikou začali totiž maximálně podporovat jak dceru, tak později „Viktorky“ – jak se této taneční skupině říká. „Není to jednoduché, byť dělám jen ranní směny. Nejméně dvakrát týdně holky trénuji, o víkendech pak objíždíme vystoupení a soutěže po celé republice. Stává se, že v sobotu večer dorazíme z akce a já ráno fi čím do práce,“ pokračoval Lipový s tím, že patří rovněž k jádru fanouškovské základny VD Havířov vybavené pro podporu děvčat dokonce vlastními prapory.

V letošní sezoně se tanečnicím s vedoucí Evou Polákovou a trenérkou Ivanou Saidakovou obzvlášť dařilo. „Nejvíc bych vypíchnul druhé místo juniorek a třetí místo dětí na mistrovství republiky a zlato nejstarších tanečnic i stříbro juniorek na mezinárodní mistrovské postupové soutěži,“ přiblížil Lipový. VD Havířov ostatně trénoval své sestavy v tělocvičně pronajaté za minigrant z těžařské nadace (zbytek použil na kostýmové doplňky).

Choreografie souboru se jmenovaly Holky nadivoko (děti), Nechte se okouzlit (juniorky), Smažený plameňák (nejstarší tanečnice). „Lipoví jsou pro náš soubor obrovskou pomocí. Z rodičů jsou asi nejochotnější. Což se však nedá říci o všech, stává se totiž, že některé maminky či tatínky děvčat za celý rok nevidím,“ nechala se slyšet vedoucí „Viktorek“ Poláková. V souboru podle ní v uplynulé sezoně bylo šestatřicet děvčat ve věku od sedmi do devatenácti let. Na září připravuje VD Havířov další nábor.

Mohlo by vás zajímat:
Zakládací vůz slouží uhelným rýpadlům
Rypadlo převáželi šest dnů
Rypadlo dokráčelo do cíle