Do vedení ČEPS jde Hartman

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Foto: ČEPS

Novým členem představenstva provozovatele energetické přenosové soustavy ČEPS je Radek Hartman (46). Do funkce ho včera jmenovala dozorčí rada společnosti. Uvedlo to ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), přes které stát vlastní 100 procent akcií firmy.

Dozorčí rada ČEPS odvolala loni v říjnu předsedu představenstva firmy Jana Kalinu, v představenstvu skončil také Jakub Skavroň, který byl zodpovědný za strategii. Nového šéfa firma zatím nemá, dočasně ji vede místopředseda představenstva Svatopluk Vnouček.

Čtěte také:
Nováčci v dozorčí radě ČEPS
ČEPS investuje do sítí 4 mld. Kč ročně

Jmenováním pana Radka Hartmana členem představenstva dává dozorčí rada jasně najevo, že je pro ni zásadní prioritou zajistit nejen kompletní vedení společnosti, ale také využít jeho bohatých profesionálních manažerských zkušeností pro další rozvoj společnosti ČEPS,” uvedl předseda dozorčí rady firmy a náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro suroviny a energetiku René Neděla.

Mluvčí MPO Milan Řepka doplnil, že dozorčí rada ČEPS na svém zasedání rozhodla o ukončení výběrového řízení na obsazení člena představenstva společnosti s tím, že nebyl vybrán žádný kandidát. “Dozorčí rada následně, zcela v souladu se stanovami společnosti, jmenovala členem představenstva pana Radka Hartmana,” dodal.

Hartman je absolventem jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty ČVUT v Praze. Během studia spolupracoval se společností ČEZ na zpracování ekonomických analýz investičních programů odsíření a se společností ORGREZ při certifikacích energetických provozů. V roce 2001 úspěšně ukončil studium MBA na Sheffield Business School se specializací na strategický management a řízení změn.

Svoji profesionální kariéru začal v roce 1995 v oblasti manažerského poradenství firmy Arthur Andersen, kde se podílel na velkých transformačních projektech zahraničních firem vstupujících do České republiky. Následně působil mimo jiné ve firmách Mondi Štětí, CE Wood nebo RPG Služby. V letech 2009 až 2016 pracoval pro společnost U & SLUNO, byl i generálním ředitelem firmy. Podle Sbírky listin byla předsedkyní představenstva firmy dříve také současná ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO).

Od roku 2017 zastával Hartman pozici obchodního ředitele v nadnárodní společnosti ELKO EP, která poskytuje systémy inteligentních elektroinstalací a chytrých technologií. Před svým jmenováním členem představenstva ČEPS působil ve společnosti EY Česká republika v oblasti řízení IT rizik.

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě