Dodavatelé nestíhají, rekonstrukce se protáhne

chvaletice_elektrarna_foto_severni_energeticka

Rekonstrukce chvaletické elektrárny se kvůli problémům dodavatelů zpozdí. Foto: Severní energetická

Oprava 3. a 4. bloku chvaletické elektrárny zřejmě nabere několikaměsíční zpoždění. Původně měla být dokončena do konce roku 2016. Důvodem jsou potíže na straně smluvních partnerů generálního dodavatele, kterým je Královopolská RIA.

Generální dodavatel nás informoval, že dohodnutou lhůtu nedodrží a předání tohoto rekonstruovaného zařízení se tak zpozdí,“ vysvětlil generální ředitel chvaletické elektrárny Luboš Pavlas. „Je překvapující, že i renomované mezinárodní firmy, které jsou subdodavateli stavby, nejsou dlouhodobě schopny plnit naše požadavky na kvalitu a termíny.“  Současně doplnil, že zpoždění neovlivní celkové náklady na opravu, protože smluvní cena je fixní. Cílem rekonstrukce je podle Pavlasových slov především snížení emisí NOx a tuhých znečišťujících látek a prodloužení životnosti bloků č. 3 a 4 do roku 2030.

Čtěte také:
Škoda ve Chvaleticích bude vyšší
Severní energetická zmodernizuje Chvaletice

Podle informací iUHLI.cz má potíže s dodržením termínu společnost Siemens, která je subdodavatelem Královopolské RIA.

Elektrárna Chvaletice, kterou provozuje Severní energetická, je jedním z nejmladších hnědouhelných zdrojů v ČR s instalovaným výkonem 820 MW. Vloni vyrobila 3, 910 TWh a 130 TJ tepla. Obě komodity produkuje ve společném cyklu (tzv. kogeneraci), což vede k vyšší efektivitě a energetickým úsporám. Právě probíhající modernizace pak bude mít zásadní pozitivní dopady na životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:
Nejsevernější švédské město se přesune
Rekultivace po hornolužicku
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody