Důl Michal rozezní Michalfest

Foto: Jan Valach

důl Michal je dnes Národní kulturní památkou. Foto: Jan Valach

Už čtvrtým rokem se rozezní industriální areál dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích hudbou různých žánrů. Hlavními hvězdami sobotního Michalfestu budou slovenská kapela No Name nebo Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva.

Na festivalových scénách dále zahrají třeba kapely Zrní, Abraxas, Fast Food Orchestra a Úspěch nebo také Boris Band Combination a Morčata na útěku. „Připraven bude i atraktivní doprovodný program nejen pro děti,“ řekl deníku Právo starosta Michálkovic Martin Juroška.

Čtěte také:
Michal vás seznámí s Orgabulemi
Hornické muzeum v Krásně otevřelo brány

MichalFest je multižánrový hudební festival odehrávající se v jedné z nejkrásnějších industriálních památek v České republice. „Minulý, třetí ročník zaznamenal navzdory deštivému počasí, deprimujícímu snad celou Ostravu s výjimkou dějiště festivalu, dosud rekordní návštěvnost dvou tisíc návštěvníků,“ dodal Juroška.

Kromě známých jmen dostanou na festivalu velký prostor také méně známí, ale velmi kvalitní hudebníci a kapely z regionu jako Mamalör, Goodwill, EasySteps a Kapriola. „Již tradičně vystoupí také jeden z finalistů partnerského Boom Cupu, tentokrát vítěz 14. ročníku, kapela Projekt D. O. R. A.,“ doplnil starosta. Návštěvníci budou moci za zvýhodněnou cenu navštívit vnitřní prostory NKP Důl Michal, pro děti bude připraven zdarma doprovodný program.

Důl Michal je název nefunkčního černouhelného dolu, který se nachází v Michálkovicích (část Ostravy). Od roku 1946 nesl tento důl název Petr Cingr a po ukončení těžby a vzniku Průmyslového muzea v areálu dolu se přešlo zpět k původnímu názvu Michal. Důl je dnes národní kulturní památkou, je přístupný veřejnosti a jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj