Důl Paskov stále nebyl uzavřen

Na dole pokračuje konzervační režim, který OKD stojí zhruba 20 milionů korun měsíčně, což zatěžuje hospodaření firmy. Foto: OKD

Ani půl roku po uzavření Dolu Paskov v něm nezačala technická likvidace. Důvodem je chybějící studie o vlivu na životní prostředí. Provoz dolu se tak postupně prodražuje.

V Dole Paskov pracuje stále 140 lidí. Denně jich podle zjištění České televize sfárá do podzemí padesát až šedesát. Horníci šachtu postupně vyklízejí.

Čtěte také:
První horníci z Paskova absolvovali kurz programování
OKD motivuje horníky z Paskova k přesunu

Výkonný ředitel OKD Antonín Klimša již dříve sdělil, že OKD už mělo začít s útlumem dolu Paskov, ten však začne o devět až 12 měsíců později. Společnost nemá všechna povolení, která vyžaduje legislativa. Na dole tak pokračuje konzervační režim, který OKD stojí zhruba 20 milionů korun měsíčně, což zatěžuje hospodaření firmy. Důl musí být totiž odvětráván, je potřeba z něj odčerpávat důlní vodu a v činnosti se udržuje mimo jiné důlní zařízení.

Státní báňská správa zatím neeviduje žádost o ukončení provozu dolu. „A dokud nebudou vyřešeny zbývající zásoby a nebude posouzen vliv likvidačních prací na životní prostředí, musí být důl udržován,“ sdělil Bohuslav Machek, mluvčí Státní báňské správy ČR.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu