Hornická 10: Nejvíce běžců bylo v dětských kategoriích

Vítězem letošní Hornické 10 se stal Tibor Sahajda ze Slovenska. Foto: OKD

Za podpory Nadace OKD se ve Frýdku-Místku uskutečnil třiatřicátý ročník jednoho z nejoblíbenějších českých běžeckých závodů, jehož tradici zakládali havíři z paskovské a staříčské šachty. Hornická 10 letos přilákala celkem 2584 účastníků, z toho 918 startovalo v dětských kategoriích.

Letošní ročník ovlivnilo sychravé počasí, které nebylo nejlepší právě s ohledem na děti, ale podle ohlasů veřejnosti se celkem vydařila,“ konstatoval bývalý paskovský důlní zámečník a odborář Josef Nejezchleba, předseda pořádajícího atletického oddílu TJ Slezan.

A pak že nemá klasická energetika budoucnost
„Očišťování“ energetiky je zatím jen lež

Do hlavního – desetikilometrového – běhu nastoupilo 736 běžců, vyhrál Tibor Sahajda ze Slovenska v čase 30 minut a 6 sekund, napsal Měsíčník Horník. Součástí akce byl jako obvykle kilometrový Běh pro zdraví s Revírní bratskou pokladnou, jenž odstartoval a také absolvoval někdejší výkonný ředitel těžební společnosti a současný ředitel zdravotní pojišťovny Antonín Klimša.

Zajímavostí byla účast jednaosmdesátiletého Květoslava Hány, který nebyl s časem 1:03:23 na desítku v cíli zdaleka poslední. Při vyhlašování mu celý sál Národního domu aplaudoval ve stoje,“ podotkl na závěr Nejezchleba.