Jermanová přiznala chybu s dotacemi

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) nebylo správné, že úřad v jeden okamžik přijal 187 žádostí od kurýra a předřadil je před žádosti lidí čekajících na ulici. Foto: Facebook Jaroslava Jermanová

Středočeský kraj dodatečně vyhoví 187 neúspěšným žadatelům o dotace na nové kotle. Peníze na pořízení nového topidla tak získají i ti zájemci, kteří letos v dubnu přišli zkrátka kvůli žádostem podaným kurýrem.

Krajští zastupitelé pro tento účel uvolnili dalších 22,5 milionu korun. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn nebo biomasu, nebo tepelného čerpadla.

Čtěte také:
Podváděl kraj s kotlíkovými dotacemi?
Středočeši dostanou další peníze na kotle

Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) nebylo správné, že úřad v jeden okamžik přijal 187 žádostí od kurýra a předřadil je před žádosti lidí čekajících na ulici. „Stala se chyba a my se k tomu musíme postavit čelem,” uvedla hejtmanka, podle níž mají tito žadatelé na dotaci morální nárok.

Dodatečně mají být uspokojeny žádosti podané v druhém kole osobním doručením, které by mohly být kladně vyřízeny, pokud by je nepředběhly žádosti podané kurýrem přesně v 8:00 v den zahájení druhého kola. Při přijímání žádostí se před úřadem vytvořila fronta několika set lidí, policisté prověřovali i údajné uplácení za místa ve frontě, vyšetřování bylo odloženo.

Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Schváleno bylo 424 žádostí. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun. Žádosti budou již podávány elektronicky a následně budou doručovány v listinné formě s podpisem konečného uživatele do podatelny krajského úřadu.

Mohlo by vás zajímat:
Norsko pomůže státnímu těžaři uhlí
U Skotska popluje první větrná elektrárna
Důl v Kanadě sází na gastarbeitry