K výročí si v CASE nadělili nový nakladač

Americký výrobce stavebních a zemních strojů CASE si k 175. výročí své činnosti nadělil dárek – novou řadu kolových nakladačů označenou G. Nové nakladače přinášejí podle svého výrobce větší komfort pro obsluhu, vyšší produktivitu a nižší spotřebu paliva.

Firma CASE je jediným velkým světovým výrobcem stavební a zemní techniky, která v posledních letech, i přes celosvětový propad prodeje stavební a zemní techniky, výrazně obměnila celý sortiment vyráběných strojů.

Čtěte také:
Caterpillar snížil odhad tržeb a zisků
Mobil ušitý horníkům na míru

Kolové nakladače řady nové řady G jsou poháněny motory HI-eSCR, které splňují přísnou emisní normu TIER IV. Motor je umístěn do zadní části, což vylepšilo těžiště stroje. Díky tomu může nakladač lépe zvedat a přenášet těžká břemena.

Nové modely nakladače mají účinnější způsob chlazení. Oproti běžnému uspořádání chlazených částí za sebou, firma CASE zvolila novinku – uspořádání do krychle.  Ohřev a chlazení u všech částí probíhá současně a rovnoměrně. To také přispělo ke snížení spotřeby paliva a současně zvýšilo účinnost nakladače.

Nové modely nakladače mají účinnější způsob chlazení. Foto casece.com

Nové nakladače zaujmou na první pohled prostornou kabinou, ze které je podstatně lepší výhled než dříve. Celá kabina je z jediného skla bez spojů. Překvapí, jak je kabina tichá a příjemná pro práci. Sedadlo obsluhy je ergonomicky odpružené a řidič si je může upravit přesně na míru svého těla. Nové jsou také podpěry pro ruce a joystick k ovládání stroje.

Firmu CASE založil v americkém Wisconsinu vynálezce a konstruktér JeromeIncrease Case v roce 1842. Po roce 1912 se firma zaměřila na stavební stroje, začala vyrábět parní válce a grejdry, brzy se stala v USA největším výrobcem parních válců. V roce 1957 začala jako první na světě sériově vyrábět rypadla- nakladače. V roce 1988 bylo rypadlo-nakladač CASE zařazeno mezi 100 nejúspěšnějších amerických produktů. Dnes má CASE závody po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu