Karviná poradí lidem s kotlíkovými dotacemi

Seminář se koná ve středu od 16 hodin ve velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity v Karviné. Foto: wikimapia.org

Občané Karviné, Dětmarovic, Petrovic a Stonavy mají šanci osobně se zeptat na vše, co zatím nevědí o kotlíkových dotacích.

Ve středu 23. srpna od 16 hodin pořádá město Karviná spolu s krajským úřadem ve velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity na toto téma seminář. Vstup je zdarma.

Čtěte také:
Horničtí odboráři kritizují karvinskou nemocnici
Karviná půjčí na kotlíky všem

Žádosti o dotaci na nový kotel bude možné krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat elektronicky 5. září. Pravidla pro přidělení dotace se od minulé výzvy lehce změnila, jednou z novinek je výhradně elektronické podávání žádostí a nemožnost vyměnit kotel na uhlí za stejný, byť vyšší třídy. Ministerstvo životního prostředí se rozhodlo podpořit více ekologických výměn: plyn, biomasu, tepelná čerpadla.

Město Karviná podpoří každého žadatele deseti tisíci korunami a na nejekologičtější způsob vytápění lze v této výzvě získat až 145 tisíc korun. Podrobné informace k programu včetně podpory města najdete na www.karvina.cz. Karvinský magistrát pak slouží jako poradenské místo nejen občanům Karviné, ale také všech výše zmíněných obcí.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se baví bagry po práci
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje