Komořanské dětské hry přilákaly davy

Komořanské dětské hry se konaly v areálu mosteckého jezera Matylda. Foto: mestomost.cz

Severočeská teplárenská společnost a SevenEnergy spojily své síly ve prospěch dětí a společně uspořádaly Komořanské dětské hry. Celodenní dětská party plná her a soutěžíse konala v areálu mostecké Matyldy a přilákala stovky dětí.

Zábavný program pro děti připravili dva velcí zaměstnavatelé v regionu ve stejný den, kdy na hladinu Matyldy vypluly dračí lodě. O zábavu tak měli postaráno nejen děti, ale i jejich rodiče. Areál Matyldy byl v sobotu 9. června doslova v obležení. Svůj díl na tom neslo skvělé letní počasí, které přímo vybízelo k hrátkám u vody, napsal Homér.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Matylda přivítá hasičský festival

Na Matyldě na děti čekalo deset stanovišť s tradičními i velmi netradičními úkoly a soutěžemi, které jim přiblíží těžbu uhlí i výrobu a distribuci tepla. Na řadě stanovišť si děti uhlí osahaly přímo. Jeho hromady totiž provázely celý soutěžní okruh.

„Nejprve se děti přihlásily na startu, kde dostaly kartičku se svým jménem a plánem stanovišť. Za každé splnění úkolu získaly bod. V cíli je pak čekala medaile a dárky od pořádajících společností,“ popsala soutěžní den marketingová manažerka Severočeské teplárenské Radka Bišická.

Programem provázel moderátor a nechyběla ani hudba. Děti si navíc mohly prohlédnout přistavené hasičské auto. U stánku těžební společnosti mohli starší děti i dospělí načerpat energii do svých mobilních zařízení, nebo si jen odpočinout na pohodových pytlích.

Matylda je uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero v severozápadní části města Mostu v městském obvodu II. Souš. Vodní nádrž vznikla při rekultivaci zatopením bývalého lomu Vrbenský.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu