Křetínského uhelná firma mění název

Těžební důl Profen společnosti Mibrag. Foto: Mibrag

Společnost EP Coal Trading, která patří do impéria EPH Daniela Křetínského, se přejmenovala na EP Sourcing. Za změnou názvu je zvyšující se expanze a růst společnosti na zahraničních trzích.

„Ostatní údaje společnosti zůstávají beze změny. Změna obchodního názvu společnosti nemá žádný vliv na práva a závazky, které má naše společnost vůči svým obchodním partnerům, ani na jejich práva a závazky vůči naší společnosti,“ uvedl šéf EP Sourcing Pavel Sedláček.

Čtěte také:
Křetínský vozí uhlí z Ruska na Sardinii
EPH skončí s dovozem německého uhlí do ČR

EP Sourcing ročně dodává více než tři miliony tun energetického hnědého uhlí, zajišťuje prodej více než dvou milionů tun černého energetického uhlí a více než 600 tisíc tun ostatních materiálů. Firma obchoduje s pevnými palivy, zejména s hnědým uhlím, černým uhlím, hnědouhelným multiprachem, briketami, vedlejšími energetickými produkty, stavebními hmotami nebo vápennými sorbenty.

V regionu střední a východní Evropy firma EP Sourcing zajišťuje prodej produkce z hnědouhelného dolu Mibrag, exkluzivně zajišťuje také prodej veškeré produkce z černouhelného dolu PG Silesia. Ve spolupráci s předním producentem z oblasti Kemerova zajišťuje dodávku a prodej ruského energetického uhlí, na území Polska, České republiky a Slovenska.

Mohlo by vás zajímat:
Němci zavřou Křetínskému elektrárnu
Bruselu se nelíbí plány Němců s elektrárnami
Šéf Mibragu je v hledáčku německé policie