Krúpa podal trestní oznámení na vlastníky OKD

Pavol Krůpa. Foto: Petr Machota

Podle slovenského miliardáře vlastníci OKD vydírají českou vládu. Foto: Petr Machota

Skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy podala trestní oznámení na zástupce společnosti OKD, New World Resources (NWR) a skupiny Ad Hoc Group (AHG) pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání české vlády.

Trestní oznámení bylo podáno na Okresní státní zastupitelství v Ostravě a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková.

Čtěte také:
Otava a Paukner mají zájem o část OKD
Analytici: Insolvence znamená konec těžby

Skupina AHG a vedení společností NWR a OKD zneužívají značné celospolečenské citlivosti situace a tíživého hospodářského stavu společnosti OKD, který ale svým předchozím jednáním samy způsobily zneužíváním svého postavení k vytunelování společnosti OKD skrze podezřelé refinancování úvěrů a vyplácením zcela nadměrných dividend,” uvedla společnost Arca Capital v prohlášení.

Podle Krúpovy skupiny předkládají vlastníci dolů vládě návrhy řešení OKD za nevýhodných podmínek, které spočívají především ve finanční pomoci ze strany státu. „Z této varianty řešení by však měli především prospěch nikoliv situací ohrožení zaměstnanci společnosti, ale právě skupina AHG a vedení OKD a NWR,” dodala Arca.

Arca Capital je minoritním akcionářem NWR, majitele OKD. Podle svého vyjádření má ve firmě 3,44 procenta, dalším objemem akcií disponuje v rámci spřízněných firem. Přesný objem těchto akcií s odkazem na strategické důvody zveřejnit nechce. OKD včera podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh.

Mohlo by vás zajímat:
ČSSD: Ať jdou horníci do důchodu ještě dříve
Zeman přirovnal Bakalu ke Koženému
Bakala: Žralok pravdy a lásky