Luboš Pavlas v čele Sev.en Energy

Nový šéf holdingu Sev.en Energy Luboš Pavlas foto: iUHLI

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci. Novým CEO nově strukturovaného holdingu se dnes stal Luboš Pavlas. V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích ho vystřídá Vávlav Matys.

Luboš Pavlas je absolventem Fakulty ekonomiky a řízení energetiky ČVUT Praha. Ve skupině působí na různých pozicích už téměř 10 let. V minulosti pracoval na různých řídících pozicích ve skupině ČEZ a byl také předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. Jako nový CEO bude zodpovědný za správu a rozvoj skupiny Sev.en Enegy v Čechách i v Evropě.

Čtěte také:
Pavlas: V Německu zvítězil rozum nad demagogií
Kde vidí poslanci budoucnost energetiky?

Vávlav Matys absolvoval Fakultu strojní TU v Liberci a většinu svého profesního života působil v různých divizích skupiny ČEZ, z toho 12 let také v elektrárně ve Chvaleticích, kam se nyní po 13 letech vrací jako člen představenstva a generální ředitel. Jeho klíčovým projektem bude modernizace bloků 1 a 2.

Letos v lednu Pavel Tykač oznámil svůj zájem vstoupit na evropský energetický trh a prostřednictvím nově vznikajícího holdingu využít zajímavé akviziční příležitosti v rámci Evropské unie. Záměr expanze významně posílil také vznik nového obchodníka – společnosti Sev.en Commodities AG., která v srpnu převzala veškeré obchodní aktivity skupiny s cílem posunout obchod s elektřinou, uhlím a emisími povolenkami na evropskou úroveň.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků