Mládek dostal poslední šanci

Mládek a odbory

Jan Mládek (ČSSD) zůstává navzdory předpokladům, že by ho mohl chtít premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyměnit, ministrem průmyslu a obchodu. Po jejich společné schůzce premiér Sobotka oznámil, že Mládka, který má podporu prezidenta Zemana, ve funkci ponechá. Hovoří však o poslední šanci. Chce, aby Mládek zlepšil především komunikaci. Informaci přinesla Česká televize.

“Mluvili jsme o tom, jak zlepšit prezentaci práce ministerstva průmyslu a obchodu, jak zintenzivnit činnost,” shrnul Sobotka. Podle Mládka hovořili také o těžebních limitech či rozpočtu.

Čtěte: Mládek není mediální playboy, je za ním ale kus práce

Mládek má podporu prezidenta Miloše Zemana, který jej označil za dobrého ministra, ocenil, že nastartoval ekonomickou diplomacii. “Pomohl rozvoji našeho průmyslu,” řekla hlava státu a naznačila, že případné odvolání by si dlouze promýšlela. “Já bych konzultoval tuto záležitost jednak s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem, jednak s prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým,” řekl Miloš Zeman. Dodal, že vláda má jiný slabý článek než Jana Mládka.

 

Vláda má jiný slabý článek než Mládka

říká prezident Miloš Zeman

Mládka se zastal také předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný (ANO). “Je to člověk velmi pracovitý, chodí na jednání velmi dobře připraven a řeší zcela konkrétní problémy,” poukázal. Stejně jako premiér je ale Ivan Pilný přesvědčen, že Mládkovo ministerstvo nedostatečně komunikuje. “Věci, které se tam připravují, nemají jednotnou hlavu. Mám problém domluvit se tam na konkrétních problémech, protože tam neexistuje jednotná gesce,” dodal.