V Mostě chystají oslavy Dne horníků

8. září se uskuteční Mostecká slavnost, která se každoročně koná v okolí přesunutého děkanského kostela v Mostě. Foto: Štýs

Letošní Den horníků v Mostě se bude slavit na dvakrát. V sobotu 8. září proběhne Mostecká slavnost. O necelý týden později se uskuteční Megašachťák. 

Přípravy jsou v plném proudu. Obvyklé oslavy Dne horníků se letos rozdělily na dvě části. Jedna z nich je určená pro zaměstnance společností Seven Energy s jejich rodinnými příslušníky a druhá je připravena výhradně pro zaměstnance. Už v sobotu 8. září se uskuteční Mostecká slavnost, která se každoročně koná v okolí přesunutého děkanského kostela v Mostě.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Na zaplavení lomu ČSA bude chybět až 1,7 miliardy

Právě zde bude pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky  vyčleněna speciální zóna, kam budou mít přístup jen oni. Vstup do těchto míst bude pouze po předložení zaměstnanecké karty, případně karty členů Senior klubu. Na základě toho dostane každý poukázku na občerstvení, případně poukázku (voucher) na atrakce pro děti.

O necelý týden později, v pátek 14. září, se v prostorách mosteckého kulturního domu Repre uskuteční Megašachťák, který je určen výhradně pro zaměstnance společností skupiny Seven Energy.  V případě Megašachťáku se počítá se speciální autobusovou dopravou do Chomutova, Jirkova i Litvínova a okolí.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme