Noen má nového ředitele

Rýpadlo KR1300Xk. Foto: NOEN

Společnost Noen vyrobila například rýpadlo KR1300Xk. Foto: NOEN

Novým generálním ředitelem společnosti Noen, která se mimo jiné zabývá výrobou rýpadel pro povrchovou těžbu uhlí, se od začátku září stal Jaroslav Veverka mladší. Ve funkci nahradil Pavla Cesneka.

Veverka je absolventem Vysoké školy finanční a správní v Praze. V posledních dvou letech byl ve společnosti Noen ředitelem nákupu. Zároveň působí v několika dalších společnostech jako člen představenstva či dozorčí rady. Většinovým majitelem firmy Noen i chomutovského hokejového klubu je jeho otec, Jaroslav Veverka starší.

Čtěte také:
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
České rýpadlo těží křídu v Německu

Společnost Noen působí na českém i mezinárodním trhu od roku 1997. Hlavní činností firmy je projektování a inženýring strojů a zařízení pro povrchové dobývání nerostů, transportní zařízení, zařízení pro manipulaci s materiálem a dodávky strojů a zařízení pro skládková hospodářství sypkých hmot. V loňském roce vzrostly Noenu meziročně tržby o 82 procent na 941 milionů korun. Čistý zisk firmy klesl o 24 procent na 3,2 milionu korun.Firma má od září i nového ředitele nákupu. Stal se jím Petr Zouvala.

Mohlo by vás zajímat:
Rypadlo KK1300 těží uhlí v dolech Bílina
NOEN staví unikátní rýpadlo pro Bulhary
V šachtě se prohání Batmanovo žihadlo