Nové kotle chtějí stovky zájemců

Ve druhé vlně dotací má Karlovarský kraj připraveno 64 milionů korun, což by mělo stačit na výměnu asi 700 kotlů. Foto: google street view

Karlovarský kraj začal přijímat elektronické žádosti ve druhé vlně dotací na výměnu kotlů na pevná paliva. Během prvních minut možnosti využily stovky zájemců.

V první vteřině příjmu žádostí, tedy možnosti elektronické registrace žadatelů o kotlíkové dotace, se zaregistrovalo 65 žadatelů, během deseti minut už to bylo 295 žadatelů. Celkem 328 žádostí bylo v té chvíli předem připravených. Systém pracuje bez problému a já jsem přesvědčena, že tento způsob přijímání žádostí je pro naše občany mnohem komfortnější a důstojnější, než bylo nekonečné čekání ve frontě,” uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

Čtěte také:
Zlínský kraj dá na kotle dalších 155 milionů
Ústecký kraj rozdělí dalších 156 milionů

Žadatelé, kteří se elektronicky zaregistrovali, musí nyní do 10 pracovních dnů od podání žádosti doručit krajskému úřadu potřebné dokumenty, přílohy k žádosti, fotodokumentaci, doklad o revizi kotle a další.

Ve druhé vlně dotací má Karlovarský kraj připraveno 64 milionů korun, což by mělo stačit na výměnu asi 700 kotlů. Jednotlivá dotace může podle typu pořízeného kotle dosáhnout až 120 tisíc korun.

Dotace mohou tentokrát žadatelé získat k výměně kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za automatický kotel na uhlí a biomasu, plynový kondenzační kotel, kotel pouze na biomasu s ručním nebo s automatickým přikládáním nebo za tepelné čerpadlo.

Kraj spustil první výzvu druhé vlny kotlíkových dotací jako první v republice. Připravil pro zájemce také sérii informačních seminářů po celém regionu.

Mohlo by vás zajímat:
LiuGong vyrobil už 350 000 nakladačů
U Skotska popluje první větrná elektrárna
Důl v Kanadě sází na gastarbeitry