OKD stáhla žádost o těžbu pod Karvinou

OKD chce těžit pod částí Karviné, Orlové, a Doubravy. Foto: OKD

Společnost OKD zrušila žádost o povolení hornické činnosti pod Karvinou – Starým Městem. Rozšíření těžby pod dalším územím má přitom v reorganizačním plánu.

Před dvěma týdny společnost potvrdila, že chce pod částí Karviné, Orlové, a Doubravy vytěžit minimálně milion tun uhlí. Teď žádost u báňského úřadu stáhla.

Čtěte také:
Soud osvobodil obžalované v kauze OKD
GDPR v podmínkách společnosti OKD

Pouze jsme požádali obvodní báňský úřad o stažení této žádosti. Vzhledem k tomu, že v minulosti docházelo k desinterpretaci a různým výkladům našich rozhodnutí, rozhodli jsme se, že v tomto případě nebudeme v médiích naše rozhodnutí komentovat,“ uvedl pro Českou televizi tiskový mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Podrobnosti k zastavení správního řízení nemá ani Báňský úřad. V žádosti, kterou obdržel,udání důvodu chybí. Povinnost jej uvádět těžební společnost nemá. „Organizace OKD a.s. vzala svojí žádost o povolení hornické činnosti v lokalitě, která se týká Starého Města v Karviné, zpět. Organizace ve svojí žádosti zpětvzetí žádný důvod neudala, takže ani nemusí,“ řekl vedoucí Oddělení dobývání ostatních surovin Českého báňského úřadu Dušan Havel.

Zatímco červencové veřejné projednání se rozhodnutím OKD ruší, obyvatele Karviné – Starého Města se chtějí v příštím týdnu setkat a projednat další společný postup vůči těžební společnosti.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Mobil ušitý horníkům na míru
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly