Osobnosti proberou antifosilní zákon

Oproti roku 2014 ČEZ loni vyrobil více elektřiny v uhelných zdrojích. Foto: ČEZ

Antifosilní zákon by s největší pravděpodobností snížil konkurenceschopnost českého průmyslu. Foto: ČEZ

Je nutné, aby Česká republika přijala antifosilní zákon, když existují evropské závazky? Jaké by byly jeho dopady? Na podobné otázky se budou snažit zítra najít odpovědi osobnosti České energetiky v debatě, kterou pořádá portál EurActiv.cz.

Cílem debaty je poskytnout prostor pro představení hlavních tezí, které chce v návrhu antifosilního zákona prosadit ministerstvo životního prostředí (MŽP), a rozvinout debatu nad očekávanými ekonomickými i politickými dopady antifosilního zákona.

Čtěte také:
Oheň, džihád a antifosilní zákon
Bitva o antifosilní zákon zuří dál

Je nutné přijímat zákon na národní úrovni, pokud jsou stanoveny evropské závazky? Antifosilní zákon by měl předjímat vývoj do roku 2050 – nemohou však politiku ČR v této oblasti ovlivnit další vyjednávání na úrovni EU? Jak chce ministerstvo zajistit efektivní implementaci a dodržování antifosilního zákona? Jaké bude mít přijetí zákona dopady na konkurenceschopnost českého průmyslu? Které oblasti v ČR nabízejí nákladově nejefektivnější příležitosti pro snižování emisní CO2?

Odpověd budou v diskusním setkání se stakeholdery na téma „Co přinese antifosilní zákon?“ hledat například ředitel odboru energetiky a ochrany klimatu MŽP Pavel Zámyslický, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR Luboš Pavlas, programový ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh a další hosté.

Mohlo by vás zajímat:
Zelené Německo ochraňují uhelné elektrárny
Stabilita sítě stála loni Němce miliardu eur
Německou energetiku stále táhne uhlí