Paskováci chtějí na karvinské šachty

Horníci podle svých slov vedení společnosti OKD nevěří. Foto: OKD

Zaměstnancům náleží při přechodu na karvinské závody motivační bonus ve výši 80 tisící. Foto: OKD

Těžební společnost pro ně a další zájemce připravila motivační program. Za přestup paskovským horníkům i povrchovým zaměstnancům nabízí fi nanční bonus až 80 tisíc korun. Nejvíce by jich chtěla umístit v DZ 2.

Bezmála dvě stovky Paskováků v tomto předvánočním období zareagovaly na nabídku vedení fi rmy a projevily zájem pracovat v karvinských šachtách. „První skupina 41 lidí se přihlásila už během října 2016. Nově jsme zaevidovali 190 nových žádostí a z toho 70 zaměstnanců už uzavřelo i dohodu o změně pracovní smlouvy řešící přesun do karvinské části,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Čtěte také:
Krúpa chce obstavit Bakalův majetek
Při odchodu z Paskova příspěvek až 80 tisíc

Jak současně upřesnil, tito lidé mají nárok získat první část motivačního programu již na nákup vánočních dárků. „V případě, že smlouvu podepíší do 16. prosince, odešleme jim zálohu ve výši 20 tisíc korun hrubého na účet do 21. prosince,“ sdělila Radka Naňáková, personální ředitelka OKD. Ostatním zaměstnancům, kteří se rozhodnou po tomto stanoveném datu, bude slíbená odměna vyplacena ve dvou stanovených termínech v průběhu příštího roku. Ve mzdě za duben 2017 a ve výplatním termínu za měsíc listopad 2017. Připomeňme, že zaměstnancům DZ 3 náleží při přechodu na karvinské závody motivační bonus ve výši 80 tisíc, lidem se Závodu úpraven a OŘKJ 70 tisíc a pracovníkům Závodu servisních služeb 60 tisíc.

O finanční bonus nepřijdou ani ti zaměstnanci, kteří svoje rozhodnutí učinili již v říjnu. V roce 2017 i jim vyplatíme ve dvou stanovených termínech 70 tisíc korun,“ připomněl Čelechovský. Současně informoval, že vedení OKD intenzivně jedná s regionálními dopravci o možnosti zavedení nové autobusové linky, která by zajišťovala dopravu zaměstnanců z Frýdku-Místku na DZ 2 ve Stonavě.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR