Polské firmy se poohlížejí po možnosti dodávat důlní technologie a podílet se na výstavbě uhelných dolů v Indii. Vidí v tom šanci, jak překonat problémy, s nimiž se polské hornictví v současnosti potýká. Napsal týdeník Horník. Indie má čtvrté největší zásoby uhlí na světě, a přestože v zemi fungují také jaderné elektrárny, energetika bude i nadále závislá především na uhlí.
Debatu otevřel na Evropském hospodářském kongresu v Katovicích vicepremiér a ministr hospodářství Janusz Piechociński. Prezident Indickopolské hospodářské komory J. J. Singhzmínil, že nedává logiku dovážet polské uhlí do Indie, protože se to vzhledem k přepravním nákladům nevyplatí. Smysl podle něj naopak dává transfer polských technologií, a především znalostí místních inženýrů.
Indie chce během pěti let zdvojnásobit produkci z 500 milionů tun na miliardu tun uhlí ročně. K tomu bude potřebovat nejen koupit nové technologie, ale také získat potřebné znalosti při budování dolů. Ty by podle polských politiků a byznysmenů mohli poskytnout právě polské firmy a inženýři.