Poslanci se pustí do teplárenství

Emisní povolenky ztěžují ekonomické fungování tepláren, zatím především těch menších. Celkově se však problém týká třetiny populace České republiky. Foto: teplarna-cb.cz

Sněmovní Podvýbor pro energetiku má ve čtvrtek 25. října na programu těžká témata snižování emisí v EU a jeho projekce do teplárenství. A Hospodářská komora představí svůj pohled na fungování ERÚ.

V jednu hodinu po poledni začnou ve čtvrtek poslanci na neveřejné schůzi projednávat české teplárenství. Jako první by měl vystoupit ředitel teplárenského sdružení Martin Hájek, který bude mluvit na téma „Aktuální vývoj legislativy a její dopad na teplárenství“. S ohledem na informace, které jsme přinesli ve včerejším článku (zde) je pravděpodobné, že jeho prezentace vyvolá zajímavou diskuzi. Nejde totiž o nic menšího, než o budoucnost dálkového tepla pro 3,5 milionu lidí.

Čtěte také:
Situace v teplárenství je velmi vážná
Uhelné elektrárny přispěly k rozvoji Československa

Diskuze se dá očekávat i okolo dalšího bodu, kterým je „Pohled Hospodářské komory na fungování Rady ERÚ“. S ním vystoupí další fundovaný energetik, Václav Hrabák, který sám v oboru podniká.

Neméně důležitý je i poslední bod programu, kterým jej „Alokace povolenek CO2“, což je téma, jež velmi těsně souvisí s celkovou situací teplárenství.

Mohlo by vás zajímat: 
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů 
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů 
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech