SD podporují technické vzdělávání v regionu

Za Ústecký kraj memorandum podepsal hejtman Oldřich Bubeníček. Foto: kr-ustecky.cz

Severočeské Doly podepsaly s Ústeckým krajem a středními školami v regionu memorandum o spolupráci a podpoře technického a odborného vzdělávání.

Složitý proces dobývání uhlí vyžaduje patřičně vzdělané odborníky, a to i s ohledem na bezprostřední potřeby kvalifikační struktury těžařské společnosti, proto vítám uzavření memoranda mezi Ústeckým krajem, Severočeskými doly a šesti středními školami z Chomutova, Mostu, Duchcova, Varnsdorfu a Podbořan,“ uvedl pro Hornické listy  při podpisu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Čtěte také:
Bubeníček dostal slušné vysvědčení
Ústecký kraj bojuje o miliony pro své horníky

Memorandum je zaměřeno na vzájemnou spolupráci všech uvedených subjektů při podpoře a rozvoji technického a odborného vzdělávání na všech stupních vzdělávacího procesu s cílem přizpůsobit toto vzdělávání požadavkům trhu práce směřujícím k rozvoji lidských zdrojů v oblasti energetické a surovinové strategie ČR.

Školy tak budou ve spolupráci se Severočeskými Doly zajišťovat nábor žáků potřebných oborů, přípravu absolventů a další formy vzdělávání zaměřené na zvýšení kvalifikace zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Bochníček projede všude
Běloruský gigant BelAZ 75710
„Big Muskie“ – největší chodící bagr