Školačka vyhrála kolo od Severočeských dolů

zš braňany

Základní škola v Braňanech už roky těží z podpory Severočeských dolů. Foto: zsamsbranany.cz

Kateřina Hajzlerová, žákyně deváté třídy Základní školy v Braňanech, byla za výborné studijní výsledky odměněna novým zeleným horským kolem, které v rámci zábavního dopoledne na startu prázdnin věnoval tradiční partner školy, společnost Severočeské doly (SD).

Severočeské doly jsou tradičním partnerem Základní školy v Braňanech. Podílejí se nejen na rekonstrukci a modernizaci školní budovy, v nedávné době pomohly například s modernizací jídelny, novou půdní vestavbou a hřištěm, ale ve spolupráci s obecním úřadem pořádají také řadu akcí pro zdejší školáky.

Čtěte také:
Superpočítač pojmenovali podle šachty
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Tradicí se staly výlety do saského zábavního parku Belantis, poznávací cesty připomínající českou historii nebo zapojení dětí při záchranných transferech obojživelníků z předpolí sousedních Dolů Bílina. Radost všem školákům udělaly Severočeské doly také 30. června netradiční oslavou konce školního roku, na které se výrazně podíleli také pracovníci obecního úřadu, zaměstnanci školy a z místního Selského dvora – statku plného koní a poníků.

Vrcholem zábavného dopoledne bylo poděkování jedničkářům ze všech tříd a předání kola žákyni deváté třídy Kateřině Hajzlerové. Za píli a trvale výborný prospěch převzala horské kolo v barvách Severočeských dolů z rukou generálního ředitele Iva Pěgřímka. Gratulaci připojili také braňanský starosta Petr Škanta, ředitel školy Petr Kratochvíl a ředitel strategie a komunikace SD Rudolf Kozák.

Letošní oceněná žákyně Kateřina Hajzlerová vnímala slavnostní předání daru jako úžasnou tečku za devítiletou školní docházkou v Braňanech. Po prázdninách bude pokračovat ve vzdělávání už na Střední pedagogické škole v Mostě.

Vážíme si dlouholeté podpory, které se netýká jen naší školy. Pro rozvoj Braňan jsou Severočeské doly strategickým partnerem,“ uvedl pro server homerlive.cz starosta Petr Škanta.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech