Sokolovská uhelná obměnila vedení

Ilustrační foto: Imagio.cz

Představenstvo Sokolovské uhelné se zúžilo na čtyři členy. Vedení těžařské firmy opustil Zdeněk Bučko, který byl pověřený vedením technického úseku. Odešel po 50 letech práce pro firmu do penze a jeho pravomoci převzali ostatní členové představenstva. Od počátku října pak byl zrušen i samotný technický úsek. Informoval o tom Chebský deník.

„Je to jeden z dlouhodobě plánovaných kroků směřující k redukci nákladů ve společnosti,“ potvrdil předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl. Poznamenal, že podobně se firma snaží snižovat náklady na řízení i v ostatních správních oblastech. Dosavadní činnost vedení technického úseku pak převzaly úseky předsedy představenstva, výrobní, ekonomický a personální.

Členy představenstva jsou nyní Pöpperl, František Kastl, Zbyšek Klapka a Miroslav Mertl. „Nicméně s panem Bučkem chceme spolupracovat i nadále,“ uvedl Pöpperl. Dodal, že tento dlouholetý odborník bude v nadcházejících měsících působit ve firmě na část úvazku jako specialista a i nadále zůstane ve funkci jednatele dceřiných firem SUAS – skládková a SUAS– sanační.

Zdeněk Bučko patří mezi služebně nejstarší pracovníky Sokolovské uhelné. Do firmy nastoupil už v roce 1964, kdy začal v Záluží u Mostu studovat chemii pro Palivový kombinát Vřesová. V pozdějších letech se postupně vypracoval od mistra až do pozice vedoucího podnikové Divize Energetika. V 90. letech se také významnou měrou podílel na přípravách výstavby paroplynové elektrárny ve Vřesové. Od roku 2012 působil jako člen představenstva Sokolovské uhelné pověřený vedením technického úseku.Zatím nebyl vložen žádný komentář, buďte první.

Vstup do diskuze