Sportovní hala prokoukne i díky těžařům

Sportovní halu v Mostě navštěvují řady nadšených sportovců. Foto: sportovnihalamost.cz

Ve Sportovní hale v Mostě se během prázdnin dokončí práce na kompletně zrekonstruované palubovce ve velké hale. Návštěvníci se mohou těšit i na nové posilovací stroje. Ty pořídí hala díky finančnímu daru od těžařů.

I letos se sportovní hala v Mostě na část prázdnin uzavřela pro sportovce i veřejnost. „Jako každý rok plánujeme uzavírku sportovní haly, která potrvá již od tohoto týdne až do konce července. Chceme především dokončit rekonstrukci podlahy ve velké hale. Bez tohoto zásahu by totiž docházelo k jejímu poškozování, a to zejména působením vody při jejím čištění,“ uvedl pro Homér ředitel Sportovní haly Most Petr Formánek.

Čtěte také:
Spolek havířů získal štolu v Měděnci
Mostecko se stane zásobárnou vody

Komplexní oprava palubovky si vyžádá několik stovek tisíc korun. Podlaha se musí od základu vybrousit, zatmelit nerovnosti a vyměnit poškozené části, přelakovat a nakonec i nově nalajnovat. O něco atraktivnější bude také pro sportovce, ale i okolní veřejnost využití zdejší posilovny. Sportovka sem chce totiž pořídit další moderní posilovací stroje. Mělo by se jednat o jeden cyklotrenažér a dva orbitreky – což je revoluční fitness nářadí, které pomáhá spalovat tuky, tvaruje svaly, aktivuje metabolismus a posiluje srdce.

„Nové posilovací stroje pořídíme do naší posilovny, kterou může využívat hojně i veřejnost, díky těžařskému daru od Vršanské uhelné. Nějaké prostředky k tomu přidáme a budeme mít ještě komfortnější vybavení,“ pochlubil se ředitel.

Jako poslední čeká halu i malování. Novou omítkou se opatří chodby a šatny sportovců, tak aby vše bylo připraveno na novou sezonu, která začíná už začátkem srpna.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj