Těžaři a andělé nadělovali dětem

černí andělé Foto: Důlní noviny

Mostecké házenkářky obvykle rozdávají příděly soupeřkám, tentokrát však udělaly radost dětem. Foto: Důlní noviny

Andělské řádění si před Vánoci v mostecké sportovní hale užily děti z mosteckého dětského domova a kojeneckého ústavu společně s dětmi zaměstnanců skupin Czech Coal a Severní energetická.

Na tradiční předvánoční zábavě, pořádané Vršanskou uhelnou, nechyběly ani házenkářky z klubu Černých andělů, které připravily dětem sportovní program. Ještě před ním se však nadělovalo. Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné a Severní energetické, předal symbolické šeky kojeneckému ústavu a dětskému domovu v Mostě, napsal Mostecký deník.

Čtěte také:
Chvaletice přilákaly přes tisíc lidí
Aktivisté chystají blokády proti uhlí

Od těžebních společností získaly padesát tisíc korun. „Chtěli bychom moc poděkovat za každoroční podporu, která je pro nás velmi důležitá. Letos nám peníze pomohly při pořizování nábytku, takže děti mají k dispozici mimo jiné nové sedací soupravy, kterých si už náležitě užívají,“ děkovala Marcela Stütz, ředitelka mosteckého dětského domova. Loni se v domově radovali z interaktivní tabule.  V kojeneckém ústavu peníze od těžařů pravidelně využívají na ozdravný pobyt. Každé jaro děti stráví několik dní v Jesenici u Rakovníka.

Mohlo by vás zajímat:
Nejsevernější švédské město se přesune
Rekultivace po hornolužicku
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody