Tisíce Středočechů mají šanci na nový kotel

V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun.

Středočeští krajští radní schválili rozdělení poslední části druhého kola dotace na nové kotle. Celkem hejtmanství v tomto kole postupně rozdělilo přes 50 milionů korun. Další dotační kolo kraj spustí 4. října.

Schváleno bylo 424 žádostí, seznam žadatelů hejtmanství zveřejňuje na krajských webových stránkách www.kr-stredocesky.cz. Sdělil to mluvčí hejtmanství Pavel Lochař. V nadcházejícím dotačním kole je ve Středočeském kraji vyčleněno přes 500 milionů korun.

Čtěte také:
Zlínský kraj dá na kotle dalších 155 milionů
Ústecký kraj rozdělí dalších 156 milionů

Žádosti budou v tomto kole již podávány elektronicky a následně budou doručovány v listinné formě s podpisem konečného uživatele do podatelny Středočeského kraje. Šanci na získání dotace mají tentokrát ne stovky, ale několik tisíc žadatelů,” uvedl krajský radní pro hospodářský a regionální rozvoj Věslav Michalik (STAN).

Krajští zastupitelé ještě budou v úterý rozhodovat o poskytnutí dalších zhruba 25 milionů korun na žádosti o dotace na kotle podané v druhém kole osobním doručením, které by podle Lochaře mohly být uspokojeny, kdyby je nepředběhly žádosti podané kurýrem přesně v 8:00 v den zahájení druhého kola. „Jde o 187 dodatečných žádostí,” dodal Lochař. Při přijímání žádostí na krajském úřadu se vytvořila fronta několika set lidí, policisté prověřovali i údajné uplácení za místa ve frontě, vyšetřování bylo odloženo. Lidé například kritizovali postup úředníků.

Dotace mohou lidé využít k nákup nového ekologického kotle (například na plyn nebo biomasu) nebo tepelného čerpadla. Žadatelé mohou získat dotaci 75 tisíc až 127 500 korun podle kategorie nově pořízeného tepelného zdroje.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se baví bagry po práci
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje