Uhlí nakupte teď, je levnější

Uhlí

Lidé by nákup uhlí neměli odkládat. Ušetří čas i peníze. Foto: imagio.cz

Nejlepší čas na nákup topného uhlí je právě v těchto dnech, tvrdí těžební společnost Severní energetická. Od října již bude dražší.

Obchodníci s uhlím upozorňují, že by lidé nákup této suroviny pro domácí využití neměli nechávat na poslední chvíli. Později totiž podraží a může se na něj čekat, uvedla pro Mostecký deník mluvčí Severní energetické Gabriela Sáričková Benešová.

Čtěte také:
Na podzim opět hrozí fronty na uhlí
Zájemci čekají, ale uhlí není

Zatímco loni v říjnu a listopadu se čekalo na dodávky skoro měsíc, v těchto dnech je zatím tříděné uhlí k dispozici v podstatě okamžitě. Severní energetická navíc aktuálně poskytuje svým prodejcům tříděného uhlí cenové zvýhodnění.

Většina zákazníků ale obvykle začíná řešit zásoby uhlí na zimu nejdříve na přelomu srpna a září. V průběhu podzimu se pak zájem ještě zvyšuje a vzniká výrazný přetlak.

K tomu přispívá i narůstající poptávka ze strany nových majitelů moderních uhelných kotlů z tzv. kotlíkových dotací. To může opět způsobit dlouhé čekací lhůty v podzimních měsících. Severní energetická tak zájemcům o nejvíce preferované druhy, jako například ořech 2, doporučuje nákup paliva neodkládat a zásobit se už teď v létě.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrárny řeší, odkud brát vodu
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech
Běloruský gigant BelAZ 75710