Ústecký kraj dá na kotle 19 milionů

Foto: imagio.cz

Ústecký kraj začne žádosti přijímat 2. dubna. Foto: imagio.cz

Ústecký kraj rozdělí žadatelům v další výzvě na výměnu starých kotlů minimálně 18,8 milionu korun. Dotacemi podpoří kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla. Žádosti začne kraj přijímat počátkem dubna.

V aktuální výzvě bude možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Jiné nové zdroje tepla nejsou v této druhé výzvě Ústeckého kraje podporovány,” řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Plánovaná částka 18,8 milionu korun se ale může ještě zvýšit o nevyčerpané peníze z výzvy loňské.

Čtěte také:
Objevila se první udání na špatné kotle
Úřady mohou kontrolovat kotle v domácnostech

Úřad začne žádosti přijímat 2. dubna. Podávat žádosti je možné až do konce června, pokud nebudou peníze vyčerpány dříve. V minulých letech šlo v Ústeckém kraji na výměnu kotlů 210 milionů korun. „Na podzim letošního roku by měla být vyhlášena další výzva ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí, kde bude možné žádat opět o dotace na všechny typy zdrojů tepla,” dodala Dosedělová.

Mohlo by vás zajímat:
Polský Krakov otestuje modré uhlí
Další krok k těžbě ve vesmíru
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park