Ve Zlíně hodnotí žádosti o kotlíkové dotace

Ve druhém kole Zlínský kraj rozdělí 155 milionů korun. Foto: zlin.cz

Pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje vyhodnocují 1735 žádostí o dotace na výměnu starých kotlů za nové ekologičtější. Ve druhém kole kraj rozdělí 155 milionů korun.

Pokud v žádostech pracovníci úřadu zjistí formální nedostatky, jsou žadatelé postupně vyzýváni, aby své žádosti doplnili. O poskytnutí, či neposkytnutí podpory Rada Zlínského kraje rozhodne na přelomu února a března letošního roku, kdy bude schvalovat uzavření smluv s konečnými příjemci,” uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

Čtěte také:
Kotlíkové dotace jsou správný krok
Pardubický kraj chystá další kotlíkové dotace

Očekává se, že úspěšných žadatelů bude zhruba 1400. „Jejich pořadí je stanoveno podle času, kdy úřad přijal jejich elektronickou přihlášku, a to s přesností na setiny vteřiny,” vysvětlila mluvčí.

Druhé kolo dotací vyhlásil kraj loni v září, elektronický příjem žádostí spustil 25. října. „Potvrdil se očekávaný velký zájem veřejnosti, kdy celkově přišlo 2639 elektronických žádostí za celkem 292,3 milionu korun. Žadatelé pak měli deset dní na to, aby svoji žádost na krajský úřad dodali v listinné podobě. V této podobě bylo doručeno 1735 žádostí za celkem 192,2 milionu korun,” řekla Janečková. Rozdíl byl daný tím, že některé elektronické žádosti byly duplicitní. Někteří lidé také podali elektronickou žádost, ale listinnou už ne. Mezi žadateli byl největší zájem o dotace na kotle na biomasu a kondenzační plynové kotle.

V prvním kole dotací bylo v kraji ve dvou výzvách rozděleno 171 milionů korun, uspělo 1445 žádostí. Vyhlášení třetího kola se předběžně očekává v druhé polovině příštího roku, rozděleno by mělo být asi 140 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat:
Japonci začali těžit na mořském dně
Ve Švýcarsku vyvíjejí elektrogiganta
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj