VIDEO: Gavor je jaderný pesimista

Ekonomický expert Jiří Gavor je ohledně výstavby nových jaderných bloků pesimistický. Na jeho názor na budoucnost na budoucnost energetického mixu se podívejte ve videu iUHLI TV.

Jádro trošku propáslo svou příležitost a v současné době rychle ztrácí konkurenceschopnost oproti novým decentralizovaným technologií. Proto jsem ohledně výstavby nových jaderných bloků spíše pesimistický. Chybějící výkon nahradí obnovitelné zdroje doplněné zejména plynem, protože uhlí bude bohužel v podmínkách České republiky pomalu docházet. Oproti současné energetické koncepci bude ale jeho útlum pozvolnější, než se nyní předpokládá,“ řekl Gavor.

Čtěte také:
ČEZ polské teplárny nekoupí
V polském Krakově se nesmí topit uhlím a dřevem

Kdo je Jiří Gavor

Zakladatel a majitel konzultační firmy ENA. Zároveň je výkonným ředitelem ANDE – Asociace nezávislých dodavatelů energií. Je specialistou na vývoj a relace cen, daní a konkurenceschopnosti veškerých druhů paliv a energií. Řídí energetické audity velkých průmyslových podniků. Angažuje se rovněž při formování názorů na směřování státní energetické koncepce ČR a dalších aktuálních problémů energetiky, včetně spolupráce se sdělovacími médii všech typů. Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Vládě ČR a členem výboru Plynárenské trhy při ČPS.Zatím nebyl vložen žádný komentář, buďte první.

Vstup do diskuze