Zamíří Hüner do vedení ČEPS?

Tomáš Hüner byl v Babišově vládě bez důvěry ministrem průmyslu a obchodu. Foto: siemens.cz

Bývalý ministr průmyslu a obchodu v první Babišově vládě Tomáš Hüner má podle informací serveru Neovlivní.cz nakročeno do vedení státní společnosti ČEPS. Ministerstvo průmyslu tuto možnost nyní řeší s premiérem Babišem.

Státní firmu ČEPS, která provozuje přenosovou soustavu v České republice a hospodaří s majetkem cca 37 miliard korun, měl podle původních plánů řídit Jakub Skavroň, kterého do firmy vyslal premiér osobně. Skavroňovu kariéru ale zbrzdily jeho plány na milionovou přestavbu kanceláře a externí poradenské smlouvy za desítky milionů.

Čtěte také:
Co umí a neumí slunce a vítr
Kvůli podpoře OZE se zhroutí euro

Současného šéfa Jana Kalinu, který byl dlouholetý manažerem státní společnosti ČEZ, do vedení ČEPS instalovali ještě lidé bývalého premiéra Bohuslava Sobotky.  A nynější předseda vlády Babiš se netají tím, že k Sobotkovým lidem nemá důvěru.

Novým jménem, které se v posledních dnech v souvislosti s postem šéfa ČEPS objevilo, je ministr průmyslu a obchodu Babišovy první vlády Tomáš Hüner. O tom, že se o jeho zvolení vyjednává, potvrdily Neovlivní.cz zdroje jak přímo z firmy, tak z ministerstva průmyslu a obchodu, které drží 100 procent akcií ČEPS.

Výhrady nemá ani současná ministryně, rozhodne se v příštích dnech,” potvrdil i jeden z premiérových spolupracovníků ze Sněmovny.

Sám Tomáš Hüner uvedl, že s ním přechod do ČEPS nikdo neřešil. „O tom, kdo bude ve statutárních orgánech firmy, rozhoduje jediný akcionář, MPO,”řekl Hüner.

Každopádně změny by se měly odehrát v nejbližší době i proto, že podle interních informací ČEPS současnému řediteli Kalinovi v těchto dnech vyprší “odsloužené roky”, které mu podle smlouvy v případě odchodu zajišťují zlatý padák.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě