Zaorálek se znovu pustil do „gaunera“ Bakaly

Lubomír Zaorálek je novým volebním lídrem ČSSD a slibuje, že s lidmi Bakalova typu zatočí. Foto: wikipedia.org

Před šesti lety Lubomír Zaorálek vyhrál soudní spor s bývalým majitel OKD Zdeňkem Bakalou, který po něm chtěl omluvu a 300 tisíc korun za to, že jej politik ČSSD nazval gaunerem. Nyní se Zaorálek stal volebním lídrem sociálních demokratů a pustil se do Bakaly znovu.

Tady, v této zemi, si pamatuju pana Bakalu, který vytáhl peníze z lidí, pak je dal Nadaci Václava Havla a ta pak lidi učila ty správné hodnoty. To je takový zvláštní kruh. Já nepochybuji o tom, že typ Bakalů a podobných miliardářů, kteří se stavějí do čela společnosti, bude budovat jinou zemi, než kterou jsme chtěli my těch 140 let,“ citovaly Zaorálkova slova na programové konferenci ČSSD Lidové noviny.

Čtěte také:
Bakala udělal ze sídla OKD luxusní kanceláře
Bakala: Žralok pravdy a lásky

Zaorálek voličům slibuje, že zatočí s establishmentem, který podle něj Bakala reprezentuje. Slib má ale docela pikantní příchuť, neboť přichází krátce po odchodu Bohuslava Sobotky z čela strany. Muže, který byl v klíčovém roce privatizace OKD ministrem financí.

Spor Zaorálka s Bakalou se týkal bývalých bytů těžební společnosti na severu Moravy. Po privatizaci je vlastnila firma RPG Byty z Bakalova impéria. V privatizační smlouvě stálo, že v případě prodeje bytů budou přednostně nabídnuty dosavadním nájemníkům za netržní cenu. K tomu ale nikdy nedošlo. Místo toho byty dál měnily vlastníka – naposledy se jím stala lucemburská firma s poněkud záhadným názvem Fondy Bydleni 2 S.a r.l.

Bakala se chová jako gauner

Inkriminovaný výrok, za který si Zaorálek vykoledoval soudní tahanice, zazněly v říjnu 2008 na tiskové konferenci v Ostravě. Zaorálek tvrdil, že Bakala prodej bytů nájemníkům slíbil. Finančník to popíral. „Pan Bakala se chová jako gauner,“ řekl tehdy Zaorálek.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru