Zavede vláda kontroly, čím lidé doma topí?

kotel

Vláda se bude zabývat novelou zákona o ovzduší. Zákon, který by měl posílit ochranu ovzduší a lidského zdraví před znečištěním, předloží dnes na jednání kabinetu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Novela by měla nově umožnit úřadům kontrolovat, čím lidé v domech topí, i ukládat pokuty. Kvůli možnému zásahu do práva na soukromí a pochybnostem o účinnosti má ale řadu kritiků.

Čtěte také:
Víte, čím se nejvíc vyplatí topit?
S uhlím najezdil půl milionu kilometrů

Novela upravuje například také pravidla pro vyhlašování a ukončování smogových situací a regulací. Má rovněž umožnit, aby byly v budoucích nízkoemisních zónách v ČR (dosud zde žádné nejsou) uznávány německé emisní plakety. Podle ekologů je ale předkládaný návrh nedostatečný a znečištění snížit nepomůže. Kontroly mají platit od ledna 2017.

O výsledku jednání ministrů bude server iUHLI.cz informovat.

Mohlo by vás zajímat:
Hlad po hnědém uhlí roste
iUHLI.tv: Češi hnědému uhlí fandí
V Česku je nejkvalitnější hnědé uhlí celé Evropy2 komentáře

Vstup do diskuze
  1. Vlada

    Co chcete lidé v české republice? Svoboda čeho aby nám chodili vše kontrolovat. Stát to je to nehorší. A naši poslanci?????? Úsudek si udělejte sami po 26 letech pohoda ne. Vláda Kališ

  2. Vlada

    Ještě jednou k problému těch různých ekologických aktivit tu za ta léta bylo nespočet. Různé dotace na to nebo ono lidé dali statisíce do všeho možného co si stát umyslel. A co s toho? Lidé nemají tiskárny na peníze nekradou!!!!!!! Vláda Kališ


Přidej vlastní názor