Zelení aktivisté to mediálně drtivě prohráli

Pokud bylo cílem sobotní akce aktivistů v lomu Bílina vyvolání velkého veřejného ohlasu a získání sympatií veřejnosti, tak si dnes musejí drbat hlavu. Výsledkem je totiž nezájem a posměch.

Jediné, s čím mohou být aktivisté spokojeni, je počet mediálních výstupů. Média akci sledovala. Vyznění je pro ně ovšem tristní. Mluví se především o počtu zatčených, pokutách a škodách. Z diskusních příspěvků pod články navíc jasně vyznívá, že sympatie veřejnosti si aktivisté rozhodně nezískali.

Čtěte také:
Aktivistům hrozí za vniknutí do lomu pokuty
Německou energetiku zachraňuje uhlí

Nechat uhradit škodu vzniklou přerušením těžby. Máme svobodu, mohou své názory prezentovat bez toho, aby porušovali vlastnická práva jiných. Jenže to by pak nebyli v televizi. Je to jen parta levičáckejch exhibicionistů bez respektu k cizímu majetku,“ napsal pod jedním z článků na serveru idnes.cz Jan Ulrich a jeho příspěvek byl ostatními diskutéry označen za nejlepší ze všech. V podobném duchu se nesly stovky dalších příspěvků od diskutérů.

Aktivisté ze sdružení „Limity jsme my“ celou akci velmi masivně prezentovali na sociální síti Facebook. Zde ovšem utrpěli doslova debakl. Počty „lajků“ jednotlivých příspěvků a videí byly několikanásobně nižší, než počet zatčených radikálů. To ukazuje, že akce téměř nikoho nezajímala.

Možná i proto, že veřejnost na rozdíl od aktivistů ví, že v lomu Bílina těží Severočeské doly, které vlastní ČEZ, v němž má většinový podíl stát. Zisky z těžby tak nejdou do kapes žádným uhlobaronům, jak se snažili všem namluvit aktivisté, ale převážně do státního rozpočtu.

Možná ale jen zkrátka u internetu už nezbyli žádní další podporovatelé myšlenek, které hlásali demonstranti. Všichni byli na dně lomu, někteří možná na výletě v Belgii, kde pro změnu protestovali proti energii z jádra.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR3 komentáře

Vstup do diskuze
 1. tvel

  Zelení aktivisté rozhodně neprohráli. To Vy jste už dávno poražení. Plýtvání fosilními zdroji energie je dnes už trestuhodné a stále více lidí si to uvědomuje.

  • Pav45

   Prohráli v momentě, kdy opět jako již tolikrát v minulosti nerespektovali vlastnická práva. Někdo, kdo opovrhuje právem, nemá naději být brán vážně. Až se začnete chovat jako normální lidé a bude se chovat jako každý slušný člověk, možná nebudete k smíchu se svými názory. Politickou stranu již máte, že vznikla uplácením voličů a tedy nelegálně víme všichni, přesto ji nikdo nezakázal a všichni si mysleli, že má smysl dát vám prostor. Dnes si to ovšem díky nátlakovým akcím většina lidí dávno nemyslí a s chutí by vás zakázali. A buďte si jist, že mnozí by vás i zavřeli a někteří by šli ještě mnohem dále.

 2. Josef

  K největšímu plýtvání došlo již během cesty na kemp. Dvacet let staré vozy neplnící přísné ekologické normy nejsou vozy pro občany, které to skutečně s naší planetou myslí vážně. U ideových lídrů by člověk předpokládal elektromobily. Většina aktivistů se před cestou jistě řádně osprchovala s využitím ohřevu vody pomocí fosilního paliva, nikoliv soláru. Hornící leta odváděli daně i proto, aby ty děti mohli vystudovat zdarma sociologii


Přidej vlastní názor