Zelení aktivisté to mediálně drtivě prohráli

Pokud bylo cílem sobotní akce aktivistů v lomu Bílina vyvolání velkého veřejného ohlasu a získání sympatií veřejnosti, tak si dnes musejí drbat hlavu. Výsledkem je totiž nezájem a posměch.

Jediné, s čím mohou být aktivisté spokojeni, je počet mediálních výstupů. Média akci sledovala. Vyznění je pro ně ovšem tristní. Mluví se především o počtu zatčených, pokutách a škodách. Z diskusních příspěvků pod články navíc jasně vyznívá, že sympatie veřejnosti si aktivisté rozhodně nezískali.

Čtěte také:
Aktivistům hrozí za vniknutí do lomu pokuty
Německou energetiku zachraňuje uhlí

Nechat uhradit škodu vzniklou přerušením těžby. Máme svobodu, mohou své názory prezentovat bez toho, aby porušovali vlastnická práva jiných. Jenže to by pak nebyli v televizi. Je to jen parta levičáckejch exhibicionistů bez respektu k cizímu majetku,“ napsal pod jedním z článků na serveru idnes.cz Jan Ulrich a jeho příspěvek byl ostatními diskutéry označen za nejlepší ze všech. V podobném duchu se nesly stovky dalších příspěvků od diskutérů.

Aktivisté ze sdružení „Limity jsme my“ celou akci velmi masivně prezentovali na sociální síti Facebook. Zde ovšem utrpěli doslova debakl. Počty „lajků“ jednotlivých příspěvků a videí byly několikanásobně nižší, než počet zatčených radikálů. To ukazuje, že akce téměř nikoho nezajímala.

Možná i proto, že veřejnost na rozdíl od aktivistů ví, že v lomu Bílina těží Severočeské doly, které vlastní ČEZ, v němž má většinový podíl stát. Zisky z těžby tak nejdou do kapes žádným uhlobaronům, jak se snažili všem namluvit aktivisté, ale převážně do státního rozpočtu.

Možná ale jen zkrátka u internetu už nezbyli žádní další podporovatelé myšlenek, které hlásali demonstranti. Všichni byli na dně lomu, někteří možná na výletě v Belgii, kde pro změnu protestovali proti energii z jádra.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR