Ruští šprýmaři vypekli amerického ministra

Za údajným telefonátem ukrajinského ministra Wolodymyra Hrojsmana se skrývali ruští šprýmaři. Foto: Wikiepdia.org

Americký ministr energetiky Rick Perry se stal obětí dvou ruských šprýmařů, kteří telefonují politickým veličinám a vydávají se za jejich zahraniční partnery. Myslel si, že mluví se svým ukrajinským protějškem.

Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov se podle dnešní zprávy serveru Vesti.ru minulý týden telefonicky spojili s Perrym a vydávali se za ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana. Perry jejich lest neprohlédl, přiznala v prohlášení mluvčí amerického ministerstva.

Čtěte také:
Uhlí má potenciál, je přesvědčena GE
Trump chce energetickou nezávislost USA

Předmětem rozhovoru byla účast amerických firem v těžbě uhlí a plynu na Ukrajině a odstoupení USA od pařížské klimatické dohody. Perry byl prý informován i o výhodách nového biopaliva složeného z pálenky a prasečí močůvky. K této věci si vyžádal víc podrobností.

Kuzněcov a Stoljarov, známí v sociálních sítích pod pseudonymy Vovan a Lexus, si už dokázali vystřelit z řady světových politiků, zejména těch, kteří se staví proti záměrům Kremlu. Jejich oběťmi se stali mimo jiné americký senátor John McCain, poslankyně Sněmovny reprezentantů Maxine Watersová nebo britský zpěvák Elton John.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech