Doba čtení:1 m, 13 s
Těžební sklápěč s nosností 45 tun je určen především pro přepravu hornin v těžkých důlních podmínkách a v širokém rozpětí  klimatických provozních podmínek při teplotách od -50 ° C do +50 ° Celsia. Foto: belaz.by

Běloruská společnost BELAZ uvedla svůj první nákladní vůz s nosností 45 tun na pákistánský trh. Sklápěčka bude využívána především v cementárnách a dolech.

Slavnostní ceremoniál se konal v továrně na výrobu cementu Cherat. Společnost plánuje už během letošního roku pořídit minimálně 15 těžkých strojů.

Čtěte také:
Běloruský gigant BelAZ 75710
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

„Je to první krok v posílení našeho obchodu s Pákistánem, zejména v těžkých strojích, zemědělství, farmacii a dalších oblastech v budoucnosti,“ řekl velvyslanec Běloruska v Pákistánu Endrei Ermolovich, který věří, že vůbec první světově důlní sklápěč BELAZ na pákistánském trhu přispěje k rozvoji cementářského a těžebního průmyslu Pákistánu.

Letošní ročník je v historii bilaterální spolupráce mezi Běloruskem a Pákistánem velmi specifický, protože obě země oslavují 25. výročí diplomatických vztahů.

V Pákistánu před několika dny otevřeli novou uhelnou elektrárnu v oblasti Thar. Elektrárna má dva bloky o výkonu 330 MW. Očekává se, že druhý blok bude připojen příští měsíc. Elektrárna bude zásobována uhlím z okolních dolů. Uhelná oblast Thar je považována za 7. největší uhelnou rezervu na světě se 175 miliardami tun hnědého uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje