Bývalý uhlobaron chce stavět hotel

Doba čtení:1 m, 4 s

Tramvajová měnírna Klárov. Foto: wikimedia.commons

Bývalý spolumajitel společnosti Czech Coal Petr Pudil chce nedaleko Kramářovy vily postavit luxusní hotel. Má mít 205 pokojů, restauraci, wellness s rozlohou 375 metrů čtverečních a zasedací místnost. Ve dvou podzemních podlažích bude 17 parkovacích míst. Napsal server Metro.cz.

Z databáze EIA vyplývá, že luxusní hotel vznikne rekonstrukcí historické budovy tramvajové měnírny dopravního podniku na Klárově v ulici U Bruských kasáren. Měnírna bude v budově i v budoucnosti, pouze se přesune do prvního podzemního podlaží. Spolu s ní tam bude transformátorovna společnosti PRE distribuce, která je nyní součástí budovy.

Investorem a zároveň majitelem budovy je společnost Property Klárov, kterou přes svou rodinnou nadaci vlastní Pudil. Magistrátní odbor životního prostředí před časem rozhodl, že investor nemusí zpracovávat rozsáhlou studii EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí. Firma nyní musí získat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Novoklasicistní měnírna stojící naproti Starým zámeckým schodům vznikla ve 30. letech minulého století na návrh architekta Viléma Kvasničky. Do provozu byla uvedena v roce 1932. Její součástí jsou kromě technologického zázemí kanceláře a dva byty. Měnírna obsluhuje tramvajovou dopravu od Malé Strany přes Hradčany až po Letnou. Pražský dopravní podnik loni oznámil, že do modernizace stárnoucích technologií chce investovat přes 50 milionů korun.