Caterpillar míří na Měsíc

Pro NASA jsou lákavé hlavně výsledky, které firma Caterpillar dosáhla v oblasti autonomního řízení. Foto: caterpillar.com

Světoznámá stavební firma Caterpillar spolupracuje s NASA na stavbě strojů, které by mohly v budoucnu těžit na povrchu Měsíce.

Cílem projektu je zjistit, zda má smysl poslat na Měsíc autonomní nebo dálkově ovládané stavební zařízení, aby tam těžilo kámen, písek a vodu, které by NASA mohla použít jako suroviny pro svou plánovanou měsíční základnu, uvedl server futurism.com.

Čtěte také:
Hitachi chce změnit australskou těžbu uhlí
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

NASA a Caterpillar spolupracují na robotických projektech dlouhodobě. Pro NASA jsou lákavé hlavně výsledky, které firma dosáhla v oblasti autonomního řízení. Právě ty z Caterpillar činí vynikajícího kandidáta na stavbu lunární infrastruktury.

Existuje mnoho synergií mezi tím, co NASA potřebuje ke splnění cílů průzkumu, a technologiemi Caterpillar, které se každý den používají na Zemi,“ řekla mluvčí NASA Clare Skelly.

Hlavní myšlenkou při použití alespoň poloautonomních vozidel na Měsíci je omezení rizika, které by nebezpečných stavebních pracích museli podstoupit astronauti.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje