ČEZ asi vyplatí mimořádnou dividendu

Podle generálního ředitele firmy chystá ČEZ prodej zahraničních aktiv. Foto: ČEZ

Podle dostupných indicií se všichni akcionáři polostátní energetické společnosti ČEZ mohou těšit na mimořádnou dividendu. Její výše zatím zůstává tajemstvím.

Před červnovou valnou hromadou ČEZ navrhlo vedení energetické firmy dividendu 24 korun na akcii, která je nejnižší za poslední roky. Tato zpráva zklamala akcionáře i odborníky. Zároveň ale manažeři společnosti vysílají na trh signály o budoucí mimořádné dividendě. Chtějí pro ni použít zatím blíže neupřesněnou část peněz z plánovaného prodeje zahraničních aktiv firmy, uvedl server iHned.cz.

Čtěte také:
Piráti zpochybňují prodej bulharských aktiv ČEZ
Dětmarovice dají 600 milionů za absorbér

Možnost mimořádné dividendy zmínil podle agentury Reuters v konferenčním rozhovoru s analytiky ředitel ČEZ pro obchod a strategie Pavel Cyrani. Zpětný výkup akcií však podle něj společnost neplánuje. O zahraničních prodejích mluvil i generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Podle něj tak chce firma získat “hodně desítek miliard korun”.

ČEZ podle Beneše plánuje kromě Bulharska, kde o prodeji aktiv jedná se skupinou Eurohold, prodat majetek i v Rumunsku, Turecku a Polsku. ČEZ působí kromě Česka na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Polsku, Turecku, Německu a Francii.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu